65 LAT LOK CMAS

TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, NOWOCZESNOŚĆ!

65 LAT LOK CMAS

TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, NOWOCZESNOŚĆ!

65 LAT LOK CMAS

TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, NOWOCZESNOŚĆ!

UWAGA INSTRUKTORZY LOK CMAS ???

Szanowni Instruktorzy, uprzejmie informujemy, że firma drukująca certyfikaty z uwagi na sezon urlopowy będzie zamknięta w dniach 10-31.07.2023 roku. W związku z tym nie będą wystawiane certyfiakty. Wznowienie produkcji nastąpi od dnia 1.08.2023 roku wg kolejności wpływu rozliczeń kursów. 

CHCESZ ZOSTAĆ INSTRUKTOREM PŁETWONURKOWANIA LOK CMAS ???

Myślałeś o tym żeby odmienić swoje życie i zostać instruktorem nurkowania ? Zapraszamy Cię na kurs instruktorski, prowadzony w najstarszej federacji nurkowej CMAS. Dzięki zdobytym uprawnieniom będziesz mógł rozpocząć nową karierę zawodową, pracować w centrach i bazach nurkowych na całym świecie lub prowadzić szkolenia samodzielnie.
Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem kursu instruktorskiego, szczegóły znajdziesz w zakładce KURSY CENTRALNE. Zgłoszenie na kurs rozpocznij od wypełnienia formularza.

 

UWAGA INSTRUKTORZY

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZLICZENIA KURSÓW

Biuro Komisji Płetwonurkowania LOK CMAS pragnie przypomnieć wszystkim instruktorom o nowej formie rozliczania kursów. Na naszej stronie internetowej po zalogowaniu się instruktora w zakładce gdzie dotychczas znajdowały się materiały do pobrania, została uruchomiona nowa pozycja „ROZLICZENIE KURSÓW”. W tejże zakładce instruktor załącza interaktywny formularz rozliczenia kursu, zdjęcie kursanta oraz potwierdzenie dokonania opłaty. Począwszy od 1 stycznia 2023 roku będzie to jedyna forma rozliczania szkoleń. Odchodzimy od przesyłania pocztą wydrukowanych dokumentów a tradycyjne zestawy kursanta z naklejkami nie będą już sprzedawane. Instruktorzy, którzy zakupili wcześniej zestawy kursanta mogą je wykorzystać aż do ich wyczerpania. W ostatnim czasie wynikły nieporozumienia związane z dokonywaniem przez instruktorów przedpłat/zaliczek na poczet kursów. Zwracamy się z gorącą prośbą aby dokonywać płatności za bieżąco rozliczane kursy. Opłacanie zestawów kursanta z dużym wyprzedzeniem wprowadza niepotrzebne zamieszanie i prosimy tego nie robić

Z dniem 1 stycznia 2023 roku zmianie ulegną opłaty za wydanie certyfikatu. Nowe certyfikaty będą kosztowały odpowiednio:

- certyfikaty na kursy podstawowe (P1, P2, P3) - 120 PLN/brutto,

- certyfikaty techniczne - 150 PLN/brutto.

Ponadto podrożeją ceny logbooków na 100 PLN/brutto oraz koszty przesyłki pocztowej na 10 PLN/brutto.

Została uruchomiona nowa formuła zamawiania materiałów, gdzie również w ten sam sposób jak rozliczenie kursów wysyłamy zamówienie na materiały. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem KP LOK CMAS lub Przewodniczącym Komisji.

 

 

STATUS INSTRUKTORA w 2023 r.

Dużymi krokami zbliżamy się do nadejścia nowego roku i jak zawsze o tej porze rozpoczynamy aktualizację listy instruktorskiej. Warunkiem umieszczenia lub pozostania na liście czynnych instruktorów KP LOK CMAS w 2023 r. jest:

- szkolenie płetwonurków w ostatnich 3 latach /2020,2021,2022/

- opłacenie składki instruktorskiej w wysokości 200 zł do 31. grudnia 2022 r. /od 1. stycznia 2023 r. 250 zł/

- przesłanie oświadczenia medycznego instruktora - druk do pobrania

Wszystkie dokumenty proszę zeskanować i przesłać na adres: biuro@lok-cmas.org.pl

Jednocześnie przypominam o składce członkowskiej" Klubowej" /centra, prowadzący działalność i kluby/ - opłata 200 zł do 31. stycznia 2023 r.

Przy wpłacie składek instruktorskich i "klubowych" za 2023 rok proszę wpisać tytuł opłaty - "składka członkowska za 2023 rok".

 

 

KOMISJA PŁETWONURKOWANIA LOK CMAS

Koleżanki i koledzy nurkowie !!! Z dniem 1 października 2021 roku, na kolejną kadencję rozpoczęła swoją działalność Komisja Płetwonurkowania LOK CMAS  w nowym składzie. Klikając na odnośnik znajdziecie pełny skład komisji .

Już wkrótce komisja w nowym składzie, z dużą energią do pracy, nowymi pomysłami, ustali program działania oraz nowe cele.

Jednakże w dalszym ciągu zapraszamy do współpracy w komisji wszystkie chętne osoby. Praca w komisji ma charakter społeczny, zgłaszać się mogą Instruktorzy w stopniu minimum M2, szkolący i opłacający regularnie składki .

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres biura : biuro@lok-cmas.org.pl

 

 

 

ZOSTAŃ PŁETWONURKIEM LOK CMAS

Zastanawia Cię co kryje się pod powierzchnią wody, masz zamiar odkryć podwodny świat, poznać jego faunę i florę oraz odkryć tajemnice zatopionych okrętów i skarbów czy wreszcie wybierasz się na wakacje i chcesz spróbować nurkowania? A może jesteś już płetwonurkiem ale chcesz zdobyć nowe doświadczenia i specjalności lub podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć wyższy stopień wtajemniczenia?

Jeżeli tak to zapraszamy Cię na kursy płetwonurka wszystkich poziomów P1, P2 i P3 (programy kursów znajdziesz poniżej) oraz szeroki wybór specjalizacji płetwonurkowych do klubów i instruktorów zrzeszonych w Lidze Obrony Kraju ( KP LOK CMAS )!

Znajdź najbliższy swojemu miejscu zamieszkania klub lub instruktora i rozpocznij przygodę z nurkowaniem!

Program kursu na stopień podstawowy P1 KP LOK CMAS

Program kursu na stopień średni P2 KP LOK CMAS

Program kursu na stopień wyższy P3 KP LOK CMAS

 

PIERWSZYM STOPNIEM INSTRUKTORSKIM W LOK CMAS JEST STOPIEŃ M1

Udział w kursie wymaga posiadanie stopnia wyższego LOK, P3 LOK CMAS lub równoważnego z innych organizacji. Kandydat na Instruktora M1 powinien mieć przeszkolenie z niektórych specjalności np.: suche skafandry, nurkowanie nocne, nawigacja podwodna, nitrox, nurkowanie podlodowe, nurkowanie wrakowe oraz przeszkolenie z pierwszej pomocy (minimum KPP).

Wymienione specjalności mogą być uzyskane w innych uznawalnych organizacjach nurkowych.

 

KLUBY I CENTRA NURKOWE

Aby znaleźć Kluby oraz Centra Nurkowe w Twojej okolicy - kliknij na interesujące Cię województwo.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA KURS M1?

1

Druk zgłoszenia na kurs

Pobierz i wypełnij druk zgłoszenia na kurs i prześlij na adres biuro@lok-cmas.org.pl.

2

Wyślj zdjęcie

Zdjęcie jako załącznik prześlij w jpg-u.

3

Poczekaj na informacja zwrotną

Po otrzymaniu zgłoszenia Biuro KPLOK CMAS na 30 dni przed kursem wysyła informacje o warunkach uczestnictwa w tym jakie dokumenty należy przedstawić na początku kursu.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI