65 LAT LOK CMAS

TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, NOWOCZESNOŚĆ!

65 LAT LOK CMAS

TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, NOWOCZESNOŚĆ!

65 LAT LOK CMAS

TRADYCJA, DOŚWIADCZENIE, NOWOCZESNOŚĆ!

OGÓLNOPOLSKI SEJMIK INSTRUKTORÓW I PŁETWONURKÓW

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim sejmiku instruktorówi i płetwonurków, który odbędzie się w dniach 4-6 października 2024 r. we Władysławowie w pensjonacie "POMORZANKA".

 

STATUS INSTRUKTORA w 2024 r.

Dużymi krokami zbliżamy się do nadejścia nowego roku i jak zawsze o tej porze rozpoczynamy aktualizację listy instruktorskiej. Warunkiem umieszczenia lub pozostania na liście czynnych instruktorów KP LOK CMAS w 2024 r. jest:

- szkolenie płetwonurków w ostatnich 3 latach /2021,2022,2023/

- opłacenie składki instruktorskiej w wysokości 200 zł do 31. grudnia 2023 r. /od 1. stycznia 2024 r. 250 zł/

- przesłanie oświadczenia medycznego instruktora - druk do pobrania

Wszystkie dokumenty proszę zeskanować i przesłać na adres: biuro@lok-cmas.org.pl

Jednocześnie przypominam o składce członkowskiej" Klubowej" /centra, prowadzący działalność i kluby/ - opłata 200 zł do 31. stycznia 2024 r.

Przy wpłacie składek instruktorskich i "klubowych" za 2024 rok proszę wpisać tytuł opłaty - "składka członkowska za 2024 rok".

 

CHCESZ ZOSTAĆ INSTRUKTOREM PŁETWONURKOWANIA LOK CMAS ???

Myślałeś o tym żeby odmienić swoje życie i zostać instruktorem nurkowania ? Zapraszamy Cię na kurs instruktorski, prowadzony w najstarszej federacji nurkowej CMAS. Dzięki zdobytym uprawnieniom będziesz mógł rozpocząć nową karierę zawodową, pracować w centrach i bazach nurkowych na całym świecie lub prowadzić szkolenia samodzielnie.
Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem kursu instruktorskiego, szczegóły znajdziesz w zakładce KURSY CENTRALNE. Zgłoszenie na kurs rozpocznij od wypełnienia formularza.

 

UWAGA INSTRUKTORZY

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZLICZENIA KURSÓW

Biuro Komisji Płetwonurkowania LOK CMAS pragnie przypomnieć wszystkim instruktorom o nowej formie rozliczania kursów. Na naszej stronie internetowej po zalogowaniu się instruktora w zakładce gdzie dotychczas znajdowały się materiały do pobrania, została uruchomiona nowa pozycja „ROZLICZENIE KURSÓW”. W tejże zakładce instruktor załącza interaktywny formularz rozliczenia kursu, zdjęcie kursanta oraz potwierdzenie dokonania opłaty. Począwszy od 1 stycznia 2023 roku będzie to jedyna forma rozliczania szkoleń. Odchodzimy od przesyłania pocztą wydrukowanych dokumentów a tradycyjne zestawy kursanta z naklejkami nie będą już sprzedawane. Instruktorzy, którzy zakupili wcześniej zestawy kursanta mogą je wykorzystać aż do ich wyczerpania. W ostatnim czasie wynikły nieporozumienia związane z dokonywaniem przez instruktorów przedpłat/zaliczek na poczet kursów. Zwracamy się z gorącą prośbą aby dokonywać płatności za bieżąco rozliczane kursy. Opłacanie zestawów kursanta z dużym wyprzedzeniem wprowadza niepotrzebne zamieszanie i prosimy tego nie robić

Z dniem 1 stycznia 2023 roku zmianie ulegną opłaty za wydanie certyfikatu. Nowe certyfikaty będą kosztowały odpowiednio:

- certyfikaty na kursy podstawowe (P1, P2, P3) - 120 PLN/brutto,

- certyfikaty techniczne - 150 PLN/brutto.

Ponadto podrożeją ceny logbooków na 100 PLN/brutto oraz koszty przesyłki pocztowej na 10 PLN/brutto.

Została uruchomiona nowa formuła zamawiania materiałów, gdzie również w ten sam sposób jak rozliczenie kursów wysyłamy zamówienie na materiały. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem KP LOK CMAS lub Przewodniczącym Komisji.

 

 

KOMISJA PŁETWONURKOWANIA LOK CMAS

Koleżanki i koledzy nurkowie !!! Z dniem 1 października 2021 roku, na kolejną kadencję rozpoczęła swoją działalność Komisja Płetwonurkowania LOK CMAS  w nowym składzie. Klikając na odnośnik znajdziecie pełny skład komisji .

Już wkrótce komisja w nowym składzie, z dużą energią do pracy, nowymi pomysłami, ustali program działania oraz nowe cele.

Jednakże w dalszym ciągu zapraszamy do współpracy w komisji wszystkie chętne osoby. Praca w komisji ma charakter społeczny, zgłaszać się mogą Instruktorzy w stopniu minimum M2, szkolący i opłacający regularnie składki .

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres biura : biuro@lok-cmas.org.pl

 

 

 

ZOSTAŃ PŁETWONURKIEM LOK CMAS

Zastanawia Cię co kryje się pod powierzchnią wody, masz zamiar odkryć podwodny świat, poznać jego faunę i florę oraz odkryć tajemnice zatopionych okrętów i skarbów czy wreszcie wybierasz się na wakacje i chcesz spróbować nurkowania? A może jesteś już płetwonurkiem ale chcesz zdobyć nowe doświadczenia i specjalności lub podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć wyższy stopień wtajemniczenia?

Jeżeli tak to zapraszamy Cię na kursy płetwonurka wszystkich poziomów P1, P2 i P3 (programy kursów znajdziesz poniżej) oraz szeroki wybór specjalizacji płetwonurkowych do klubów i instruktorów zrzeszonych w Lidze Obrony Kraju ( KP LOK CMAS )!

Znajdź najbliższy swojemu miejscu zamieszkania klub lub instruktora i rozpocznij przygodę z nurkowaniem!

Program kursu na stopień podstawowy P1 KP LOK CMAS

Program kursu na stopień średni P2 KP LOK CMAS

Program kursu na stopień wyższy P3 KP LOK CMAS

 

PIERWSZYM STOPNIEM INSTRUKTORSKIM W LOK CMAS JEST STOPIEŃ M1

Udział w kursie wymaga posiadanie stopnia wyższego LOK, P3 LOK CMAS lub równoważnego z innych organizacji. Kandydat na Instruktora M1 powinien mieć przeszkolenie z niektórych specjalności np.: suche skafandry, nurkowanie nocne, nawigacja podwodna, nitrox, nurkowanie podlodowe, nurkowanie wrakowe oraz przeszkolenie z pierwszej pomocy (minimum KPP).

Wymienione specjalności mogą być uzyskane w innych uznawalnych organizacjach nurkowych.

 

KLUBY I CENTRA NURKOWE

Aby znaleźć Kluby oraz Centra Nurkowe w Twojej okolicy - kliknij na interesujące Cię województwo.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA KURS M1?

1

Druk zgłoszenia na kurs

Pobierz i wypełnij druk zgłoszenia na kurs i prześlij na adres biuro@lok-cmas.org.pl.

2

Wyślj zdjęcie

Zdjęcie jako załącznik prześlij w jpg-u.

3

Poczekaj na informacja zwrotną

Po otrzymaniu zgłoszenia Biuro KPLOK CMAS na 30 dni przed kursem wysyła informacje o warunkach uczestnictwa w tym jakie dokumenty należy przedstawić na początku kursu.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI